Agriculture Industry

Hindistan cevizi turbası

Coco turba toprağı, hindistancevizi kabuğunun içindeki özden yapılır. Doğal olarak mantar önleyicidir, bu da onu tohumluk yapmak için mükemmel bir seçim yapar ama aynı zamanda kilimlerde, iplerde, fırçalarda ve dolgu malzemesi olarak da kullanılır. Coco turba bahçeciliği ayrıca toprak düzenleyici, saksı karışımı ve hidroponik üretimde kullanılır.

Hindistan cevizini turba yosunu gibi kullanabilirsiniz. Genellikle, onları parçalamak için ıslatılması gereken tuğlalara bastırılır. Ürün ayrıca hindistan cevizi tozu adı verilen ve eğrelti otları, bromeliads, antoryum ve orkideler gibi birçok egzotik bitkiyi yetiştirmek için kullanılan toz haline getirilmiş olarak bulunur. Coco lifi tuğla türüdür ve bitki köklerine oksijen taşıyan hava cepleri oluşturmak için toprakla karıştırılır. Hindistan cevizi cipsi de bulunur ve toprağı havalandırırken su tutar. Bunların bir kombinasyonunu kullanarak, her bitki çeşidinin ihtiyaç duyduğu ortam türünü özel olarak oluşturabilirsiniz.

YEŞİL BİYOKÜTLE

Tarımsal biyokütle, mısır, saman, bitkiler, hayvan atıkları, sakatat ve çok yıllık otlar gibi biyolojik organizmalardan elde edilen maddedir. Diğer biyokütle türlerinde olduğu gibi, tarımsal biyokütle de enerjiye ve biyoplastik, ilaç, biyokimyasallar vb. gibi diğer katma değerli ürünlere dönüştürülebilir.

MALEİK ANHİDRİT

Maleik anhidrit, C₂H₂(CO)₂O formülüne sahip organik bir bileşiktir. Maleik asidin asit anhidritidir. Buruk bir kokuya sahip renksiz veya beyaz bir katıdır. Kaplamalar ve polimerlerdeki uygulamalar için endüstriyel olarak büyük ölçekte üretilir.

Maleik anhidrit Kimyasal bileşikler, pestisit spreylerinden reçine malzemelerine kadar ürünlerde kullanılmaktadır. Ayrıca doymamış polyester reçinelerinin sentezinde ve tarımsal hammaddeler, yağlayıcı katkı maddeleri ve gıda sanayi hammaddeleri gibi önemli ürünlerin üretiminde reaktan olarak kullanılabilmektedir.

AMONYUM PERSÜLFAT

Amonyum persülfat beyaz, kokusuz bir kristaldir, formül (NH4)2S2O8, ısıtıldığında güçlü oksidasyon ve korozyona sahiptir, kolayca ayrışır ve nemi emmesi kolay değildir, suda çözünür, sıcak suda çözünürlüğü artar, sulu çözeltide sodyum hidrojen ve hidrojen peroksitin hidrolizi ile ayrışır.

Amonyum sülfat, tarımsal gübre üretim uygulamalarında, biyoteknoloji ve ilaç üretiminde katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Fazla protein veya kirleticilerin uzaklaştırılmasına yardımcı olmak için su arıtma ve aşı hazırlamada kullanılır.

THANK YOU

Your message has been sent!