Selüloz Ürünleri

Tylose

Tylose, bir hidroksimetil selüloz türüdür. Her halkasında üç hidroksil grubu bulunan doğal bir polimerdir. Bu malzeme farklı özelliklere sahip farklı uygulamalara sahiptir ve genellikle viskozite arttırıcı, stabilizatör ve bağlayıcı amaçlı kullanılır.

Tylose, selüloz bazlı bir toz ve selüloz yoğunlaştırıcı olarak kabul edilir ve üç tipte sunulur: 4000, 20.000 ve 100.000. Tip 4000, su tutma konusunda diğer iki tipe göre daha güçlüdür, ancak daha fazla çözünürlüğe sahiptir. Suda da bulunur. Bu kimyasalın uygulamaları arasında kağıt, yapıştırıcı, inşaat, boya vb.

Karboksimetil

Kısaca CMC olarak da bilinen bu madde, bir selüloz türevidir ve hidroksil yerine karboksimetil gruplarının yer değiştirmesiyle üretilir. Kıvam arttırıcı, dengeleyici, emülgatör ve viskozite kontrol edici olarak kullanılır.

% 0,5 gibi düşük konsantrasyonlarda karboksimetil selüloz, bu polimerler boyut olarak iyi hareket edebilir ve aslında geniş bir iç boyut ve yüzey alanı ile kağıt endüstrisinde kullanılır. Kağıdın korunmasında, bir ölçüm malzemesinin kullanılması iki rol oynayabilir: yağı ve/veya gresi gidermek ve kağıdı daha güçlü ve daha dayanıklı hale getiren lif-elyaf bağını güçlendirmek görevleridir.

THANK YOU

Your message has been sent!