Kozmetik

Propilen Karbonat

Propilen karbonat, C₄H₆O₃ formülüne sahip organik bir bileşiktir. Propilen glikolden türetilen bir karbonat esteridir. Bu renksiz ve kokusuz sıvı, polar, aprotik bir çözücü olarak kullanışlıdır. Propilen karbonat kiraldir ancak çoğu durumda yalnızca rasemik karışım olarak kullanılır.

Kişisel bakım ürünlerinde propilen karbonat başta ruj, göz farı ve rimel olmak üzere makyaj formülasyonlarında ve cilt temizleme ürünlerinde kullanılmaktadır. Propilen karbonat, diğer malzemeleri çözmek için kullanılır ve genellikle kil glüteni (montmorillonit veya bentonit gibi) ile birlikte kullanılır.

Koenzim Q10

Q10 vücutta doğal olarak üretilen bir besindir. Koenzim Q10 (Co Q10) cilt hücrelerinde enerji üretimini düzenlemeye yardımcı olur ve yaşlanmanın etkilerini önler. Vücutta düşük seviyelerde Q10 üretildiğinde, cilt zayıflar ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

Hyaluronik Asit

HA, hyaluronan veya kısaca hiyalüronat olarak da adlandırılan hyaluronik asit, kapsüller, cilt bakım ürünleri ve enjekte edilebilir ürünler şeklinde yaygın olarak bulunur.

Hiyalüronat ciltte bulunan ve birçok işlevi olan doğal bir bileşiktir; Nemi tutma, esnekliği sağlama, dokunun onarılmasına yardımcı olma, kollajen ve elastin gibi cilt faktörlerini koruma, mikroorganizmalara karşı koruyucu bir bariyer oluşturmaya yardımcı olma gibi.

Emülgatörler

Birçok kozmetik emülsiyonlara dayanır. Emülgatörler, yüzey gerilimini değiştirerek su ve yağ arasında homojen bir karışım oluşturarak üründe üniform bir doku oluşturur. Emülgatörler arasında polisorbatlar, setil alkol, Laureth-4 ve potasyum setil sülfat bulunur.

SALİSİLİK ASİT

Salisilik asit renksiz ve kokusuz bir organik asit olarak bilinir. Salisilik asidin yapısı yağda kolayca çözünmesini sağlar. Bu nedenle, bu asit yağda çözünür. Bu, cildin yağlı ve yağlı katmanlarına nüfuz edebileceği anlamına gelir.

Bu madde bir keratolitik madde olarak kabul edilir. Çünkü cildin gözeneklerine nüfuz ederek bu bölgelerde biriken bakteri ve yağları uzaklaştırabilmektedir. Ciltte bakteri ve yağ birikmesi gözeneklerin tıkanmasına, siyah noktaların yayılmasına ve sivilcelere yol açar.

RAFİNE PARAFİN MUMU

Bu hidrokarbon mumu, çeşitli endüstrilerde çeşitli uygulamalara sahiptir. Kıvam arttırıcı, nemlendirici, topaklanma önleyici, yağlayıcı, antiozonant ve çeşitli ürünlerde komponent olarak kullanılabilir.

THANK YOU

Your message has been sent!