Deri

POLİVİNİL KLORÜR (PVC)

Bir emülsiyon veya mikro süspansiyon işlemine göre üretilen PVC, macun PVC olarak da bilinir. Emülsiyon PVC yer ve duvar kaplamaları, sentetik deri, otomotiv ve inşaat sektörlerine yönelik mastik, oyuncak, eldiven vb. imalatında kullanılmaktadır.

Globaltech firmamız, hem sürekli hem de kesintili polimerizasyon sürecinde üretilen, macun işleme ve termoplastik işleme için bir dizi Emülsiyon(E)-PVC sınıfı tedarik edebilmektedir.

Sodyum Bikarbonat

Sodyum bikarbonat (kabartma tozu, soda bikarbonat, sodyum hidrojen karbonat) kokusuz beyaz kristal bir tozdur. Kimyasal formülü NaHCO3'tür.

Öncelikle, hamurun kabarmasına yardımcı olan karbondioksiti serbest bırakmak için diğer bileşenlerle reaksiyona girdiği pişirmede (fırınlamada) kullanılır. Soda-blasting (soda patlatma) adı verilen boya temizleme işleminde kullanılır, Taban kauçuğu ve suni deri üretiminde, deri yapımında (deri tabaklama ve nötrleştirme), tekstil endüstrisinde (ipek ve pamuklu kumaşların terbiyesinde) önemli hammaddelerden biri olarak hizmet eder.

Dop Yağı

Dioktil fitalat veya DOP yağı, çeşitli PVC granüler toz türlerinin en önemli yumuşatıcılarından biridir. DOP,mürekkep ve kaplamalarda kullanılan bağlayıcıları yumuşatarak esnekliklerini artıran bir tür plastikleştiricidir.

PVC'den yapılmış eşyaların imalatında plastikleştirici olarak yaygın olarak kullanılır. Plastikler %1 ila oranında DOP içerebilir. Hidrolik sıvısı ve kapasitörlerde dielektrik sıvısı olarak da kullanılır. DOP ayrıca hafif çubuklarda çözücü olarak kullanım alanı bulur.

Stabilizatör

Sıvı Stabilizatörler, ekstrüde profiller, enjeksiyon kalıpları, ayakkabılar, ekstrüde hortumlar ve plastikler (döşeme, duvar kaplamaları, sentetik deri, kaplamalı kumaşlar, oyuncaklar) gibi esnek PVC'nin çeşitli uygulamalarında kullanılır.Çevre dostu sıvı stabilizatörler küresel zorluklar ve çevre bilincinin bir sonucu olarak PVC bileşikleri için ve iyi ilk renk, uzun ömürlü stabilite, iyi şeffaflık, iyi baskı gibi özel ihtiyaçları karşılamak üzere Ca-Zn tasarlanmıştır.

Baryum çinko stabilizatörü, sert PVC'ye uzun süreli termal direnç sağlar. Şeffaf ve opak bileşikler için tavsiye edilir ve sentetik deri endüstrisinde yaygın olarak kullanılır.

KAPLAMA KAĞIDI

Yapışkanlı etiketlerin, film taşıyıcıların veya her ikisinin arkasında koruyucu olarak kullanılan, ilgili yüzeylere istenilen desen yapıştırıldıktan sonra kolayca ayrılabilen koruyucu kağıttır.

Yapışkanlı kağıtlar suni deri, kaplamalı kumaşlar, laminatlar ve mühendislik filmleri gibi diğer özel uygulamalarda kullanılır.

THANK YOU

Your message has been sent!