Hijyenik Ürünler

AMONYUM PERSÜLFAT

Amonyum persülfat beyaz, kokusuz kristal, formül (NH4) 2S2O8, güçlü oksidasyon ve korozyona sahiptir, ısıtıldığında kolayca ayrışır ve nemi emmesi kolay değildir, suda çözünür, sıcak suda çözünürlüğü artar, sulu çözeltide sodyum hidrojen ve hidrojen peroksitin hidrolizi ile ayrıştırılabilir.

Amonyum persülfatın uygulamalarından biri, bu endüstride yaygın olarak kullanılan deterjan, sabun ve ağartıcı gibi deterjanların üretimidir. Bu kuru ürün iyi bir stabiliteye sahiptir, amonyum persülfatın depolanması kolaydır ve avantajları konfor, güvenlik özellikleri bulunur.

HİDROJEN PEROKSİT

Oksijenli su veya moleküler formülü H2O2 olan hidrojen peroksit mavi bir sıvıdır, kokusuzdur, tadı acıdır, hafif asidiktir, güçlü oksitleyici özelliği vardır, ışıkta yavaş ayrışır.

Diş ve diş macunu için temizleyici, beyazlatıcı ve dezenfektan olarak, su ve atık su endüstrisinde, kenevir, kağıt, su, yağ, katı yağ, çit vb kullanılır.

KOCAMİDOPROPİL BETAİN

Coco betain, kimyasal kakao amido propil betain'in bir özetidir. Bu kimyasallar genellikle sabun ve şampuanların yanı sıra bazı saç ürünlerinde de kullanılmaktadır.

Coco betain, doğal bir ürün olarak tanımlanmasına yol açan hindistancevizi yağından elde edilir. Coco betain esas olarak hafif bir yüzey aktif madde olarak kullanılır, yani bebek şampuanı gibi diğer sabunlarda kullanılır. Daha az kullanılırsa sabun cildi ve gözleri tahriş eder.

SODYUM LAURET SÜLFAT

Sodyum lauril eter sülfatın kabul edilen bir kısaltması olan Sodyum Laureth sülfat, birçok kişisel bakım ürününde bulunan anyonik bir deterjan ve yüzey aktif maddedir. SLES, ucuz ve çok etkili bir köpürtme maddesidir.

Sodyum Lauril Sülfat (SLS), vücut yıkama, temizleyiciler, şampuanlar ve el yıkama ürünleri gibi cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılır. Bu ürünlere, çoğumuzun temizlikle ilişkilendirdiği köpüklü, kabarcıklı kıvamı veren bileşendir.

SÜLFONİK ASİT

Birçok toz ve sıvı deterjanın formülünde sülfonik asit kullanılmaktadır. Sülfonik asidin deterjan formülündeki rolü, temizleyici görevi görmesi ve lekeleri ve köpürmeyi gidermesidir. Sülfonik asit suda çözünür, uçucu olmayan ve nem emici bir maddedir. Ayrıca emülgatör, katkı maddesi, yağlayıcı olarak ve korozyon ve paslanmayı önlemek için kullanılır.

Sülfonik asit bir yüzey aktif maddedir; Bu, kirleticileri ve yağları uzaklaştırmak için farklı seviyelerin kullanılabileceği anlamına gelir. Bir sürfaktan, iki kısımdan oluşan bir moleküldür; Moleküler yapının bir kısmı hidrofilik kısım, diğer ucu ise hidrofobiktir. Hidrofobik kısım, polar olmayan molekülleri çevreleyebilir ve hidrofilik kısım, çözünür (su) moleküllerle bağlar; Tüm süreç aslında deterjandaki lekeyi çıkarmakla aynıdır.

Kostik Soda

Kostik soda, sodalı su olarak da bilinen sodyum hidroksitin (NaOH) ortak isimlerinden biridir. Yaygın adı, sodyum hidrat olarak kimyasal kimliğinden ve yakıcı veya aşındırıcı olduğundan kaynaklanır. Saf halde, kostik soda mumsu, beyaz bir katıdır. Suyu kolayca emer ve sulu çözeltiler oluşturur.

Sodium hydroxide is used to manufacture soaps and a variety of detergents used in homes and commercial applications. Chlorine bleach is produced by combining chlorine and sodium hydroxide. Drain cleaners that contain sodium hydroxide converts fats and grease that can clog pipes into soap, which dissolves in water.

THANK YOU

Your message has been sent!